ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ - ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ : Νίκη με 1-0 στις καθυστερήσεις για τον Χαραυγιακό. Απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Δόξας Βύρωνα.

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2015

Του Άγγελου Κάνδηλα

Νίκη με 1-0 στις καθυστερήσεις για τον Χαραυγιακό.
Απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Δόξας Βύρωνα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ - Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ος όμιλος)
Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015 - Ώρα έναξης 11:00
Γήπεδο Β' Ηλιούπολης
Α.Ο. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: 1-0 (ημίχρονο 0-0)
Ο Χαραυγιακός πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς με γκολ του Ζέλο στο 91’ και διατηρήθηκε σε τροχιά ανόδου αφού βρίσκεται στην 3η θέση του 1ου ομίλου.

Σημειώνουμε ότι την προσεχή Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015 το Αιγάλεω (1ος) και ο Θρίαμβος Αθηνών (2ος) αναμετρώνται μεταξύ τους στο Στ. Μαυροθαλασσίτης ενώ ο Χαραυγιακός την ίδια ώρα (15:00) έχει σχετικά εύκολο παιχνίδι με τον ουραγό Αττικό στο Β’ Ηλιούπολης.

Στο α’ ημίχρονο το παιχνίδι έγινε κυρίως στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου χωρίς να δημιουργηθούν μεγάλες φάσεις στις εστίες των δύο ομάδων.

Στην επανάληψη αν και οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο εντούτοις οι φιλοξενούμενοι σταδιακά έφεραν τον αγώνα στα μέτρα τους και παραλίγο να προηγηθούν στο σκορ.

Χαραυγιακός (Βαγγέλης Χαντές): Αδαμόπουλος, Γκίκα, Βαζούκης, Ράμμος, Κατσαμπάνης, Τουγουντζόγλου, Γουσούλης (65′ Μητροφάνης), Ζέλο, Ζήσης (80′ Τζανετάκος), Κωνσταντίνου, Λεβέντης (55′ Μπίτιλης).

Δόξα Βύρωνα (Δημήτρης Ζυγούρης, Λουκάς Ρόππας): Βακερλής Στρ., Χαλβαντζής, Κατσούδας, Βακερλής Π., Τσακιράκης, Γκουντελίτσας (63′ λ.τρ. Παπαχειμωνας), Καραμπίνης (67′ Ντεμάι), Βιέννας (78′ Μαναρίτσας), Έζε, Λουσιέν Κουντού, Παρασκευόπουλος.