ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ - ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ : Κέρδισαν εκτός έδρας με 2-1 τον ΠΑΟ οι παμπαίδες του Χαραυγιακού !!!

Πέμπτη 10 Μαρτίου 2016

Κέρδισαν εκτός έδρας με 2-1 τον ΠΑΟ οι παμπαίδες του Χαραυγιακού !!!

Του Άγγελου Κάνδηλα

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ - RESPECT CUP 2015 - 2016
ΠΑΟ Scholl Αλίμου - Α.Ο. Χαραυγιακός Ηλιούπολης: 1-2 (ημίχρονο 0-2)

Γήπεδο STAR Βούλας

Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Ώρα έναρξης 13:30

Δύσκολη νίκη για την ομάδα του Χαραυγιακού. Με αντίπαλο το μαχητικό σύνολο του ΠΑΟ Scholl Αλίμου που παρουσιάστηκε αισθητά καλύτερο σε σχέση με την εμφάνιση που είχε πραγματοποιήσει στον α' γύρο και κέρδισε τις εντυπώσεις.

Στο α' ημίχρονο ο Χαραυγιακός προηγήθηκε 2-0 με δύο εξαιρετικά σε εκτέλεση τέρματα των Θανάση Αιβαλιώτη (απευθείας φάουλ) και Διονύση Κάνδηλα (σουτ στην κίνηση αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή).

Στην επανάληψη η ομάδα του ΠΑΟ Scholl Αλίμου ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει το σκορ.

Η βαθμολογία του ομίλου (16η αγωνιστική) με τις πρώτες επτά ομάδες να διεκδικούν την είσοδό τους στα play off έως την τελευταία αγωνιστική έχει διαμορφωθεί ως εξής: